בית הספר למדעי הסביבה

ברוכים הבאים לבית הספר למדעי הסביבה

פרופ׳ לאה ויטנברג

פרופ׳ לאה ויטנברג

ברוכים הבאים לבית הספר למדעי הסביבה

בית הספר למדעי הסביבה הוקם ע"י שילוב של שני חוגים - החוג לגאוגרפיה ולימודי סביבה והחוג לניהול משאבי טבע וסביבה, במטרה לקיים ולקדם רמה גבוהה של מחקר והוראה בנושאי סביבה, קיימות וניהול סביבתי. סגל בית הספר מורכב מחוקרים מובילים ממדעי החברה, ההנדסה, מדעי הטבע ומדעי כדור הארץ, שילוב תחומים ייחודי המאפשר הבנה רחבה של המערכות הטבעיות הפועלות בכדור הארץ, השפעתן על החברה והאנושות והכרת יחסי הגומלין בין האדם וסביבתו.

דוח מיוחד של האו"ם מציין שלושה משברים סביבתיים חסרי תקדים המאיימים על המשך קיומו של המין האנושי ועל איכות החיים בכדור הארץ: משבר האקלים, משבר הזיהום, ומשבר המגוון הביולוגי. חוקרים רבים סבורים כי אנו נמצאים בנקודת זמן קריטית בהתמודדות עם אתגרי הסביבה. "התבונן בטבע", אמר אלברט איינשטיין, "ואז תבין דברים טוב יותר". הקמת בית הספר עונה על הדרישה ההולכת וגוברת בהכשרת חוקרים, מומחים ואנשי מקצוע, אשר יתבוננו בטבע, יבינו טוב יותר ויהוו את הדור העתיד במחקר, ניהול, תכנון  ופיתוח במגוון תחומי הסביבה והקיימות.

בבית הספר למדעי הסביבה אנחנו מטפחים מצוינות במחקר ובהוראה ושואפים לצייד את בוגרינו בידע תיאורטי ובסל כלים יישומי אשר יציבו אותם בחזית המחקר והעשייה הסביבתית. כבר במהלך לימודי התואר הראשון ניתן להתמחות באחד או יותר ממסלולי הלימוד המבוקשים: גיאואינפורמטיקה, סביבה ואקלים, פיתוח בר קיימא. תוכניות הלימודים לתארים מתקדמים, תואר שני ודוקטורט, נועדו להעמיק את מסלולי ההתמחות וההתמקצעות בעולם המרתק של הניהול הסביבתי, מדעי הנתונים המרחביים והטכנולוגיה הסביבתית, קיימות עירונית, ניהול משאבי אנרגיה ומים, אזורי אסון וחירום ועוד.

הצטרפו אלינו למסע לימודי מרתק ומאתגר. יחד נשפיע על - ונעצב את הסביבה למקום טוב יותר.

חדשות

מרס 12, 2024

חדש! תואר שני עם התמחות במערכות מידע מרחבי

  מעבר לעמוד התכנית
יולי 20, 2023

מלגת "אהבת עולם"

מלגת "אהבת עולם" היא מלגה ייחודית ובלעדית לסטודנטים באוניברסיטת חיפה המאפשרת היכרות עם התרבות והדת…
יולי 20, 2023

"מלגת "ג'ויס

מלגת ג'ויס הינה מלגה ייחודית לסטודנטיות המתחילות את לימודיהן בשנה"ל תשפ"ד באוניברסיטת חיפה. גובה המלגה…
יולי 19, 2023

חדש!!! פרקטיקום לתואר ראשון

הקורס מאפשר לסטודנטים התנסות והתמחות מעשית בארגונים בשני תחומים עיקריים: ייעוץ סביבתי וממ"ג. במסגרת ההתמחות…
Image
Image
Image